Ogólnopolski Test Dysleksji

Pokaż wszystkie

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie zasad pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.


Jak to sprawdzić? Idealną okazją będzie
Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji opatrzone komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Już teraz wejdź na stronę: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl,

pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,
Zespół Zday.pl

Skip to content