ZOSTAŃ W DOMU…….. i pobaw się z dzieckiem

Pokaż wszystkie

ZOSTAŃ W DOMU…….. i pobaw się z dzieckiem

Przedstawiam Państwu propozycje zabaw,które mam nadzieję połączą przyjemne

z pożytecznym, czyli z jednej strony umilą czas spędzony obowiązkowo z rodziną w domu,

a z drugiej strony staną się dobrą okazją do wspierania rozwoju małych dzieci w różnych obszarach, min. w poznawaniu przez nie własnego ciała, w usprawnianiu ruchowym,w rozwijaniu językowych umiejętności. Zaletą poniższych propozycji jet to, że nie wymagają one specjalnego sprzętu, rekwizytów i mogą być zorganizowane niemal w każdych warunkach. Oczywiście zaproponowane zabawy stanowią tylko podpowiedź, inspirację do rozbudzenia wyobraźni, pomysłowości do organizowania sensownie czasu dzieciom wg własnych pomysłów. Sądzę, że najważniejsze teraz to przyjemność wspólnego działania, beztroskie śmiechy nie tylko dzieci, ale również dorosłych w tym trudnym dla nas czasie. Jetem przekonana, że pogodny nastrój towarzyszący zabawom wyjdzie na dobre wszystkim. Życzę przyjemnej o odkrywczej zabawy.

Propozycje zabaw zaczerpnięto z następujących publikacji:

,,100 zabaw dla dzieci 2- letnich”-opracowanie wersji polskiej na podstawie wydania francuskiego J. Radziewicz, ,, Rysowane wierszyki” W Szumanówna.

logopeda- Beata Włodarczyk

,, Rysowane wierszyki’

Recytujemy wierszyk i jednocześnie dorysowujemy poszczególne przedmioty, które występują w jego treści. Dziecko włącza się w takim stopniu, na ile pozwalają na to jego umiejętności. Oczywiście nie krytykujemy pracy dziecka i nie wymagamy wiernego odtwarzania rysunku. Także twórcze będzie, a może i zabawne, jeśli zmienimy – w zależności od potrzeb, treść wierszyków.